API VE ENTEGRASYON ÇÖZÜMLERİ

TÜM PLATFORMLAR İÇİN ÇÖZÜMLER

Tüm alt yapı ve sistemler için özel api ve entegrasyon çözümlerini sizler için sunuyoruz.

Ortak Pazar Enteg.

Tedarikçi Enteg.

Özel Enteg.

API ve Entegrasyon

Nedir nasıl yapılır?

Api Entegrasyon

API integration (Application Programming Interface) olarak bilinen ingilizce açılıma sahip bir kısaltmadır. Türkçeye geçen api entegrasyon açılımı ise Uygulama Arayüz Programlama olarak bilinmektedir. Kabul etmek gerekirse, API'ler (uygulama programlama arayüzü) dijital dünyada rekabet etme arzusu olan herhangi bir işletme için olmazsa olmazdır. Farklı işletim sistemleri ve programlama dilleri ile ilgilenen API'lerin entegrasyon süreci önemli ve kritik işlemlerdir.

Örneğin, eski ve şirket içi sistemleri modern uygulamalarla entegre etmek için API'ler oluşturmak ve yönetmek zaman alıcı bir iştir ve genellikle tamamlanması aylar alır. Fakat bu alan bizlerin firma olarak uzmanlaştığımız bir alan. Bu ve bunun gibi onlarca nedenden dolayı sizlere apı entegrasyon konularında sizlere hizmet vermek için hazırız!

API Entegrasyon Sürecinde Yapılanlar

API Entegrasyonu:

Kısa bir süre içerisinde uzman personellerimiz tarafından, iş mantığını içeren standart bir API oluşturmak için herhangi bir çekirdek sistemden, güçlü türde meta verileri otomatik olarak ayıklayabilecek hale getirilebiliriz. Entegrasyon birimimiz tarafından yapılacak temiz ve kaliteli süreç bittiğinde istediğiniz hizmeti sorunsuz ve teknik desteğin devam ettiği bir halde almış olacaksınız.

API Tasarımı: 

Firma içerisinde geliştirmiş olduğumuz yerleşik şablonları ve sihirbazları kullanarak, veya size özel geliştirdiğimiz kodsal yapılar sayesinde arka uç varlık nesnelerini otomatik olarak web veya mobil uygulamalara, REST API'lerine yada SOA web hizmetlerine genişletebiliriz. Yine bu süreç de profesyonel bir ekip tarafından başlatılıp sonuçlandırılmaktadır. Bu sayede hem kullanışlı bir tasarıma hemde işlevselliği yüksek bir apı sahibi olmuş olursunuz.

Geliştirme:

Birden fazla güvenlik katmanı enjekte edebilir ve performansı hızlandırabiliriz. Gerekirse, özel bir çözüm oluşturmak için meta verileri düzenleyebiliriz. Ekstra olarak sizlerin bizlerden talep ettiği veya talep edeceği konularda yine ekip olarak geliştirme sürecine girebiliriz.

Geliştirme Kısmında Yaptığımız İşler

● Daha önceden yapılmış bir api ise uzman personellerimiz tarafından yapılan analiz çalışmaları.

● Api bizim tarafımızdan geliştirildi ise gerekli kodsal müdahaleler ile oluşan sorun ve problemlerin ortadan kaldırılması.

● Daha fazla etki alabilmek adına yapacağımız ek güncellemeler.

● Kullanım kolaylığı olması adına ortakla

 Dağıtım

Her zaman her yerde yenilik yaparak API'nın herhangi bir geliştirici tarafından herhangi bir dijital hizmet için kolayca tüketebileceği ve yeniden kullanılabileceği türler geliştirebiliriz. 

Test

Geliştirmiş olduğumuz ve aynı zamanda sahibi olduğumuz API yazılımımız, yerleşik JUnit testi ve çalışma süresinde devam eden testlere ayak uydurmamıza yardımcı olur. Böylece ilerleyen zamanlarda ciddi sorunlar ile karşılaşmadan testlerimizi yapabilir ve net sonuçlara ulaşabiliriz.

Yönetimi

Güç tamamen sizde! API'larınızı kimlerin kullandığını, nasıl kullanıldıklarını ve nerede kullanıldıklarını izleyerek kolayca yönetebileceğiniz şekilde geliştiriyor ve sizleri yazılımsal alanları kontrol etmek zorunda bırakmıyoruz. Tüm süreçleri titizlikle yönetiyoruz ve aynı zaman da eş zamanlı olarak sizlerinde kullanabileceği hale getiriyoruz.

Yukarıda bulunan tüm kısımlar için ayrı ayrı, parça parça yada tamamı için bizlerden detaylı bilgi alarak hizmet alabilir ve ihtiyacınız olan çözüme hızlıca kavuşabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bizlere herhangi bir iletişim kanalımız üzerinden ulaşmak ve geri kalan tüm süreçleri bize devretmek olacaktır.


Api ve Entegrasyon

Süreci nasıl işliyor?

01
Hedeflerin Belirlenir

Sizin ile görüşülüp hedefleriniz belirlenir önerilerde bulunulur.

02
Uygun Paket Seçilir

Platform ve uygulama detaylarınıza göre uygun paket seçilir.

03
Araştırma ve Senaryo

Telebinize uygun benzer uygulamalar araştırılıp size özel seneryo hazırlanır.

04
Tasarım ve Özgünlük

Tasarımınız talepleriniz yönünde size özgün olarak yapılıp tarafınıza sunulur.

05
Eğitim Videoları

Talebiniz doğrultusunda programın kullanım eğitim videoları hazırlanır.

06
Teslimat

Taleplerinize göre testler sonucunda gerekli revizeler yapılır ve teslim edilir.